Leden

27.1. Hasičský plespořádá Sbor dobrovolných hasičů Kuchařovice.

 

Únor

10.2. Masopustní průvod obcí a masopustní zábava – tradiční akce, kdy v sobotu dopoledne prochází průvod masek za doprovodu hudby celou obcí. Večer pokračuje masopustní zábavou, k poslechu a tanci hraje SYNCHRON. Začátek ve 20:00 ve víceúčelovém zařízení. Nebude chybět bohatá tombola.

25.2. Karneval pro děti - Začátek ve 15:00 ve víceúčelovém zařízení. Těšit se můžete na soutěže, diskotéku a samozřejmě tombolu. Každá maska obdrží výherní los.

 

Březen

25.3. Florbalový turnaj mladých hasičů. Začátek v 9:00 hod. v sále víceúčelového zařízení.

 

Duben

30. 4. Pálení čarodějnic s opékáním špekáčků - Sraz masek ve 20:00 na starém hřišti, kde bude zapálena vatra. Pro děti je připravena stezka odvahy, odměny, občerstvení a špekáček na opečení. Občerstvení zajištěno.

 

Květen

5.5. Okrsková soutěž sboru dobrovolných hasičů - Soutěž se koná na baseballovém hřišti v dopoledních hodinách.

5.5. Výstava vín – 29. ročník výstavy vín spojený s ochutnávkou, Akce se koná v sále víceúčelového zařízení. K poslechu hraje cimbálová muzika.

6.5. Pouť Sv. Floriána – bohoslužba v kapli Sv. Floriána.

14.5. Divadelní představení v Městském divadle Brno - romantický muzikál DUCH

26.5. Rybářské závody - rybník Na Hladově

27. 5. Tradiční setkání seniorů - v sále víceúčelového zařízení

 

Červen

3. 6. Pirátský dětský den – tématické odpoledne plné soutěží a her. Nebudou chybět sladké odměny. Začátek v 15:00 hodin na baseballovém hřišti. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do víceúčelového zařízení.

 

Červenec

28. 7. Večerní prázdninová zábava na baseballovém hřišti. K poslechu a tanci hraje skupina KLAXON. Začátek ve 20:00 hodin. Občerstvení zajištěno.

   

Září

1. 9. Ukončení prázdnin. V dopoledních hodinách Zápas svobodní proti ženatým v baseballe. Odpoledne 2. ročník "sranda soutěže" Kuchařovická tretra aneb sportem k žízni. Od 20:00 hodin k poslechu a tanci hraje skupina SYNCHRON. Občerstven zajištěno.

29. – 30. 9. Václavské posvícení - zahájuje kuchařovická chasa stavěním máje. V sobotu od 20.00 hodin pokračuje večerní zábava. Neděle 30. 9. začne mší svatou v kapli sv. Floriana, odkud bude mládež pokračovat tradičním průvodem za doprovodu dechové hudby HORNOBOJANÉ. V odpoledních hodinách je Václavské posvícení zakončeno tradiční zábavou pod májí.

 

Říjen

Divadelní představení v Městském divadle Brno

23. ročník turnaje O pohár starosty Kuchařovice 2018 pořádaný Sokolem Kuchařovice na místním baseballovém hřišti. Účastní se ho prestižní týmy nejen z České republiky. Občerstvení bude možno zakoupit na místě (guláš, párky, uzené cigárko..). Burčák a víno je samozřejmostí.

7.10. - Drakiáda - tradiční podzimní akce pořádaná obcí Kuchařovice a základní školou. Místem konání je opět prostor na letišti na Výhoně u meteorologické stanice. Pro všechny účastníky jsou připraveny sladké odměny.

 

Listopad

Svatomartinský lampionový průvod - průvod obcí včele se sv. Martinem na bílém koni. Sraz v 17.00 hodin v ulici Nad Rybníkem u baseballového hřiště. Na cestu průvodem si vezměte s sebou lampiony, lucerničky, světýlka. Akce pokračuje představením na náměstí u kostela. Občerstvení zajištěno.

 

Prosinec 

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční jarmark – slavnostní zahájení adventu rozsvícením vánočního stromu a kulturním programem.

I. adventní koncert - v kapli sv. Floriána

II. adventní koncert - v kapli sv. Floriána

III. adventní koncert - v kapli sv. Floriána

Živý betlém - vánoční příběh na vlastní oči na náměstí u kaple sv. Floriána.

Turnaj ve stolním tenise ve víceúčelovém zařízení.

Vyrobil: www.goldenorange.cz
TOPlist