Leden

Beseda o Islandu - V úterý 19. ledna v 18:00 hodin se uskuteční ve víceúčelovém zařízení beseda o krásách a zážitcích při cestách po Islandu.

Hasičský plespořádá Sbor dobrovolných hasičů Kuchařovice.

 

Únor

5.2.Farní plespořádá farnost Přímětice

6.2.Masopustní průvod obcí a masopustní zábava – tradiční akce, kdy v sobotu dopoledne prochází průvod masek za doprovodu hudby celou obcí. Večer pokračuje masopustní zábavou,k poslechu a tanci hraje DUO DREAMS. Začátek ve 20:00 ve víceúčelovém zařízení. Nebude chybět bohatá tombola.

14.2. Karneval pro děti tentokrát s pohádkou Kouzla králů. Začátek ve 14:30 vevíceúčelovém zařízení. Těšit se můžete na soutěže, diskotéku a samozřejmě tombolu. Každá maska obdrží výherní los.

 

Březen

19. 3. Zabíjačkové hodypořádá restaurace Emrammus

 

Duben

17.4. Jarní vycházka do přírody - tentokrát na vyhlídku Sealsfieldův kámen a návštěvou muzea Charlese Sealsfielda v Popicích.

30. 4. Pálení čarodějnic s průvodem obcí a opékáním špekáčků. Sraz masek v 19:00 u ZŠ, pochod masek obcí s lampióny na staré hřiště, kde bude ve 20:00 zapálena vatra. Občerstvení zajištěno.

 

Květen

7. 5. Výstava vín 27. ročník výstavy vín spojený s ochutnávkou se bude konat v sále víceúčelového zařízení. K poslechu hraje cimbálová muzika Viola.

7.5. Okrsková soutěž sborů dobrovolných hasičů - soutěž se koná na baseballovém hřišti od 8:00 hod.

14.5. Odpoledne s dechovkou - tradiční setkání seniorů obce v sále víceúčelového zařízení.

28.5. Rybářské závody - SDH Kuchařovice pořádá 1. ročník rybářských závodů na hasičské nádrži na Hladově. Startovné 100,- Kč. Presence a losování míst ve 14:00.

22.5. Májová vyjížďka na kole do NP Podyjí celodenní výlet na kole na Nový Hrádek u Lukova. Délka trasy cca 40 km. Přesný program trasy bude upřesněn s ohledem na počasí. Sraz v 10:30 na náměstí u restaurace Emrammus.

 

Červen

Červen měsíc myslivosti soutěžní střelba pro členy MS Kuchařovice - Suchohrdly.

5.6. Dětský den - odpoledne plné soutěží a her. Nebudou chybět sladké odměny. Začátek v 15:00 hodin na baseballovém hřišti. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do víceúčelového zařízení.

 

Srpen

Zápas svobodní proti ženatým v baseballe

 

Září

4. 9. Recesní GRAND PRIX Kuchařovice - soutěžit se bude konat na kolbišti v 5kategoriích – drezura, malý parkur, střední parkur, parkur stupně Z, cena starosty.

24. - 25. 9. Václavské posvícení - zahájí kuchařovická chasa stavěním máje. V sobotu od 20.00 hodin pokračuje večerní zábava pod vedením hudební skupiny Víkend. Neděle 25.9. začne mší svatou v kapli sv. Floriana, odkud bude mládež pokračovat tradičním průvodem za doprovodu dechové hudby HORNOBOJANÉ. V odpoledních hodinách je Václavské posvícení zakončeno tradiční zábavou pod májí.

 

Říjen

7. – 9. 10. 21. ročník turnaje v baseballu: O pohár starosty Kuchařovice 2016 pořádaný Sokolem Kuchařovice na místním baseballovém hřišti. Účastní se ho prestižní týmy nejen z České republiky. Občerstvení bude možno zakoupit na místě (guláš, párky, uzené cigárko..). Burčák a víno je samozřejmostí.

8. 10. Rybářské závody - SDH Kuchařovice pořádá 1. ročník rybářských závodů na hasičské nádrži na Hladově. Startovné 100,- Kč. Presence a losování míst ve 14:00.

9.10. Drakiáda -tradiční podzimní akce pořádaná obcí Kuchařovice a základní školou. Místem konání je opět prostor na letišti na Výhoně u meteorologické stanice. Pro všechny účastníky je připravená drobná odměna a pro majitele nejlepších a nejhezčích draků tradiční dort.

15.10. Podzimní vyjížďka na kole - celodenní výlet na kole na Hardeggskou vyhlídku. Délka trasy do 50 km. Přesný program trasy bude upřesněn s ohledem na počasí. Sraz v 10:30 na náměstí u restaurace Emrammus.

23.10. Podzimní vycházka do přírody - odpolední výlet tentokrát na Heiliger Stein neboli posvátný magický kámen v Rakousku. Délka trasy cca 10 km.

 

Listopad

11.11. - Svatomartinský lampionový průvod – průvod obcí v čele se sv. Martinem na bílém koni. Sraz v 17.00 hodin v ulici Nad Rybníkem u baseballového hřiště. Na cestu průvodem si vezměte s sebou lampiony, lucerničky, světýlka. Akce pokračuje představením na náměstí u kostela. Občerstvení zajištěno.

15.11. Beseda o Národních parcích západní Ameriky - v úterý v 18:00 hodin se uskuteční v přísálí  víceúčelového zařízení beseda o krásách a zážitcích při cestách po Národních parcích USA.

21.11. Divadelní představení v Městském divadle Brno- přesunuto na leden 2017

 

Prosinec 

4. 12.Vítání občánků - slavnostní vítání nově narozených občánků Kuchařovic v budově obecního úřadu.

25.11. Rozsvícení vánočního stromu -slavnostní zahájení adventu v 17.00 hodin před víceúčelovým zařízením, rozsvícením vánočního stromu s kulturním programem žáků základní školy. K prodeji budou drobné výrobky žáků základní školy- cukroví. Pro zahřátí nebude chybět svařené víno a čaj.

4.12. 17:00 (neděle) I. ADVENTNÍ KONCERT -  kaple sv. Floriána – vystoupení smyčcového kvartetu „Johann Strauss kvartet „ – hudební těleso se zaměřuje na interpretaci tvorby skladatelů 16. století až po současnost.

4.12. 18:30 (neděle) MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA - náměstí před víceúčelovým zařízením - čertovské představení spojené s nadílkou pro hodné děti. Teplé nápoje zajištěny.

11.12. 17:00 (neděle) II. ADVENTNÍ KONCERT - kaple sv. Floriána – vystoupení hudební country skupiny Květinka

18.12. 18:30 (neděle) III. ADVENTNÍ KONCERT - kaple sv. Floriána – vystoupení dětské cimbálové muziky Veltlínek a Musica Antiqua

31.12. Silvestrovský večer v sále víceúčelového zařízení

 

 

 

 

Vyrobil: www.goldenorange.cz
TOPlist